7

Доколку сте личност која ја воодушевуваат скандинавскиот минимализам и комбинирањето на црната и белата боја на безброј начини, ќе бидете изненадени од предлозите на шпанскиот бренд Zara. Мини есенската колекција за уредување на домот е полна со интензивни бои, јаки акценти, позлатени парчиња и мотиви на фауна и флора, кои во целост отстапуваат од есенскиот изглед. Принтовите со цветни и животински дезени се појавуваат на перниците и керамиката, интензивните бои и позлатата на масите, а целиот есенски асортиман е дополнет со кристали и орнаменти во ретро стил, кои даваат прекрасен ефект на гламур. Погледнете го каталогот за мини колекцијата на Zara Home за оваа сезона. Есента никогаш досега не била толку шарена, ведра, ретро, модерна и гламурозна.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMe Gusta cuando callas – Пабло Неруда
Следна објава[Филм] Последниот ловец на вештерки
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ