00

Домаќините на овој инспиративно уреден животен простор, едногласно ја поддржале идејата за ремоделирање на нивниот стан и создавање на ентериер во еко стил. Станува збор за трособен стан со површина од 103 метри квадратни, кој се наоѓа во Киев, Украина. Како завршен производ добиле интересен и модерен дом за семеен живот, со голема, удобна и мошне топла дневна соба, кујна со трпезариска маса и прекрасен поглед низ прозорецот од француски тип. Природните материјали во внатрешноста, како што се дрвените греди и парчињата мебел, но и природните бои во ентериерот (нијанси на жолта, кафеана, зелена), создаваат релаксиран еко амбиент и ја евоцираат природата во просторот. Од друга страна, спалната соба за родителите радикално се разликува од сите останати простории. Муралот со ноќен пејзаж на Њујорк и пригушените тонови на ѕидовите, му даваат индивидуалност на катчето за опуштање, овозможувајќи им притоа идеални услови за одмор и релаксација. Детската соба, пак, освојува со карактерот, разноврсноста, универзалноста, но и со уникатниот декор. Проектот е дело на двојката архитекти Алексей и Алина Ковалёвы од дизајн-бирото ,,Двоеточие’’, а за визуелизацијата е заслужна Анна Черебедова. Во продолжение, погледнете какво е внатрешното уредување на овој едноставен, но преубав дом и пронајдете ја омилената идеја и за вашиот стан или куќа.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

11a

12

13

14

14a

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLG Electronics е бренд на годината на натпреварот Red Dot
Следна објаваБиблио-простор | Book and Bed Tokyo
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ