03

Визуелизацијата на домот кој ви го прикажуваме во продолжение е дело на руската дизајнерка Елена Теплова. Станува збор за стан чија примарна намена е да ја задоволи потребата од мирно и удобно место за престој на млада двојка, а кое истовремено ќе ја одразува нивната љубов кон патувањата. Ентериерот е со површина од 45 метри квадратни, а секој центиметар е внимателно дизајниран да биде во хармонија со остатокот од просторот. Примената на неутралните тонови како основа, пак, прави живите бои на уметничките дела и акцентните детали да дојдат до полн израз, давајќи му многу модерен изглед на целокупниот амбиент. Иако современ и трендовски, вака уредениот дом ќе изгледа свежо и актуелно дури и многу години подоцна. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се.

01

02

05

03

04

06

07 08 09

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПонижени и навредени – Фјодор М. Достоевски
Следна објаваНеделен хороскоп од 02.11. – 08.11.2015 година
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ