001

Легендарниот актер и тркачки возач, Стив Меквин го поседуваше Porsche “911T” од 1971ва, убавец кој наскоро ќе се најде на аукција во Париз.

004

Ова порше, претходно припаѓаше на Џо Шиферт, беше првично купено од Меквинската продуцентска куќа за снимање на „Le Mana“. По снимањата, поршето завршува кај тогашната љубовница на Стив, Елџи Андерсен. По нејзината смрт, автомобилот е во рацете на уште двајца сопственици и за сето ова време, тој има изминато само 45 000 километри.

Според проценката, овој убавец ќе достигне цена помеѓу 280.000 и 400.000 долари на париската аукција на 4ти ноември оваа година.

Дизајнот е совршен, меки контури, класик боја и ретро стил. Кога ќе додадеме дека била во сопственост на познат актер, доаѓаме до заклучок дека проценката за цена е сосема исправна.

Дали се сложувате?

002

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Есенска маска за лице од тиква
Следна објаваПравила за носење на црвен кармин
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР