Неколку идеи како да ги украсите монотоните и здодевни ѕидови со креативни стикери кои ќе ги направат ѕидовите магични, а собата место каде што ќе сакате да го поминувате своето време.

#1 Птици на жица

wall-stickers-30__605

#2 Личен портал во небото

Wall-Decal-Urban-Outfitters__605

#3 Октопод кој се обидува да ве допре со своите краци

Eye-Deceiving-Ghostly-Silhouettes-That-Make-Your-Wall-Full-of-Magic18__605

#4 Жирафа која се обидува да го изеде вашето цвеќе

Eye-Deceiving-Ghostly-Silhouettes-That-Make-Your-Wall-Full-of-Magic20__605

#5 Еко-потсетник

wall-stickers-1__605

#6 Мистериозни отпечатоци од стапала оставени насекаде

Eye-Deceiving-Ghostly-Silhouettes-That-Make-Your-Wall-Full-of-Magic12__605

#7 Врата-мачка

wall-stickers-23__605

#8 Поличка карта на светот

wall-stickers-20__605

#9 Мјау ѕид

Eye-Deceiving-Ghostly-Silhouettes-That-Make-Your-Wall-Full-of-Magic5__605

#10 Забавни монструми

Modern-Monster-Cartoon-Wall-Decals__605

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваII дел | Смешни и духовоти написи на влезови од ресторани и кафулиња!
Следна објаваChanel и Karl Lagerfeld прикажаа спектакл за крај на модната недела во Париз
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ