Ви претставуваме неколку примери на модерни кујни кои сигурно ќе ве инспирираат, ако сакате да направите некои промени во вашиот дом или ако одлучите целосно да ја промените вашата кујна. Минималистички дизајн, убави и едноставни линии се карактеристични за овие кујни, главно поврзани со трпезаријата така што тие формираат една функционална единица.

kitchen-designrulz-1

kitchen-designrulz-2

kitchen-designrulz-4 - Copy - Copy

kitchen-designrulz-6

kitchen-designrulz-9

kitchen-designrulz-12 kitchen-designrulz-14 - Copy - Copy kitchen-designrulz-17

kitchen-designrulz-18

kitchen-designrulz-21 - Copy kitchen-designrulz-22 kitchen-designrulz-23 - Copy kitchen-designrulz-26

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдрава храна за време на диета и спротивен ефект!
Следна објаваЗапознајте го монголското племе “Dukha”и нивниот начин на живот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР