De:sonanz Festival 2015 – четири спектакуларни вечери посветени на модерната музика и мултимедијална уметност во Скопје (4-7 септември 2015) со гостувања на Monolake, Objekt, Electric Indigo, Disphonia и богата програма која вклучува 40+ артисти.

Во своето седмо издание, De:sonanz е пресек на глобалните иновативни музички и уметнички текови, но и најголемиот колаборативен проект на целокупната македонска сцена кој го става Скопје во фокусот на вниманието во светски рамки. Фестивалот трае 4 дена со журка за отворање во Капан Ан и три фестивалски денови во кои голем број музички и уметнички случувања ќе бидат распоредени низ просториите на МКС Скопје.

www.kupikartizase.com/Events/de_sonanz_2015

детална програма по денови >>

## Петок (04 септември) @ Капан Ан (летен отворен простор)
https://www.facebook.com/events/477542092427084/

OBJEKT [Berlin DE/UK]
(PAN/Hessle Audio/Leisure System)
http://keinobjekt.de/

+ Ilina Angel / Marko Rikaloski / Viktor Apostolski11900021_1012008948817645_7373287311220960495_n

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПравила за добро облекување кои треба секоја жена да ги знае
Следна објаваManolo Blahnik – Кралот на чевлите со својата прва колекција на чанти
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ