3 рецепти за едноставни и вкусни кафиња кои ќе ве освежат во летните денови.

kofi

Нема ништо поубаво од ледено кафе во лето, се согласувате? Ние ви подготвиме 3 рецепти за малку поинакво совршено ледено освежување во летните горештини кои можете сами да си ги направите дома.

1. Ледено кафе со кокос

За вакво тропско освежување, потребни ви се кокосова вода, инстант кафе и мраз. На крај, можете да послужите со шлаг и кокосово брашно.

1

2. Бадемово ледено кафе

За ова лесно и вкусно кафе потребни ви се само три состојки: бадемово млеко, мраз и инстант кафе.

2

3. Фрапе од 4 состојки

Звучи мистериозно, а е одлично на вкус! Во блендер измешајте мраз, млеко, инстант кафе, смрзната банана и екстракт од ванила. Уживајте!

3

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВистинско летно освежување, новата откачена колекција на Vans
Следна објава“Љубовен облак”|Романтика помеѓу облаците
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР