Еквадор е убава земја полна со прекрасни природни убавини, а исто така е една од најпознатите био-разновидни земји во светот. Кога одборот за туризам на Еквадор сакаат да формираат на нова рекламна кампања за да ги претстават овие факти, Бразилкската креативна агенција Manipula дојде до совршено решение, создавање на серија на прекрасни фотографии од потопен суштества чии изложени делови од телото се трансформира во делови на Цврсто и легендарен островите Галапагос.
Во работа во прогрес на Manipula, може да се види како тие се создадени суштества од дигитална 3D мрежи! На средината на грб претставуваат 4 најзначајните природни области Еквадор – Амазон,  Андите, брегот на Пацификот и островите Галапагос.
Нивниот проект ме потсетува на овие подеднакво прекрасни скулптури од кинески уметник Ванг Ruilin. Погледнете!

animals-landscapes-digital-art-all-you-need-is-ecuador-tourism-board-manipula-4 animals-landscapes-digital-art-all-you-need-is-ecuador-tourism-board-manipula-2 animals-landscapes-digital-art-all-you-need-is-ecuador-tourism-board-manipula-3 animals-landscapes-digital-art-all-you-need-is-ecuador-tourism-board-manipula-5

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛак кожа – синоним на сексепил
Следна објаваСпутник љубов – Харуки Мураками
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ