Иако сеуште не е официјално потврдено сериското производство на новиот Lamborgini SUV-модел, италијанската влада е подготвена финансиски да помогне за производството да се одвива во домашните фабрики. Со „скромни“ 100 милиони евра, ќе се изгради нов погон на Ламборџиниевиот комплекс во близина на Болоња.

Убавината на овој проект е тоа што ќе вработи над 300 Италијанци, a да не зборуваме за тоа колку вакви луксузни фраери ќе ги разубавуваат италијанските улици.

01

Црвената боја, благите контури и масовноста го прават овој автомобил да изгледа како припитомен ѕвер кој е подготвен во секој момент „да скокне“ за сопственикот. Бет-мобил на нашето време, само за вистински мачо-типови и девојки со непокорлив став.

Image with Lamborghini Urus interior at Beijing

02

Дали ја имате смелоста да чувате еден ваков ѕвер?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДевет совршено луксузни модели на чевли
Следна објаваНеделен хороскоп (18-24 мај)
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ