Секој ден на пазарот се појавуваат се повеќе и повеќе нови, пролетно-летни колекции. Трендови, стилови, модели, па ние се одлучивме со вас да ги поделиме овие топ 9 нови, совршени, луксузни чевли, кои се најдоа на нашата листа на желби за овој месец. Рака на срце, тешко ќе дојдеме до нив, но тоа не значи дека не смееме да сонуваме, нели?

Сандалите кои ни оставаат најголем впечаток, се дефинитивно моделите на Christian Louboutin. Неговите модели се фаворит на многу ѕвезди, но овој пат се надмина самиот себеси (ако е тоа возможно). Изработени се од најубава кожа, со црвени и црни ремени, со златни нитни и ременчиња околу зглобовите кои даваат одлична стабилност на стапалото.

Уште еден пар кој посебно се истакна, како со дизајнот така и со бојата, се нежно розевите сандали на Nicholas Kirkwood Barbiesque. Тие се со платформа и каиш околу глуждот кои го прават одењето во нив поедноставно од секогаш, а ќе привлечат внимание каде и да се појавите.

 

1-40Gianvito Rossi 2-33Giuseppe Zanotti 3-32Paul Andrew

4-28

Aquazzura

5-31

Christian Louboutin

6-24Nicholas Kirkwood7-21

Alexandre Birman


8-21

Alexandre Birman

9-19

Christian Louboutin

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖелезно ковано дрво како „прекршок“ во архитектурата
Следна објаваНовиот Lamborgini SUV во италијанско производство
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ