Почитувани,

Писателката Билјана С. Црвенковска, автор на детскиот роман „Што сонуваше Дедо Мраз”, серијалот сликовници „Авантурите на Дина и Додо”, дел од изданијата „Пчеличката Маја”, како и низа други детски изданија на Либи, дел од Арс Ламина публикации, ќе биде гостин на штандот на Арс Ламина на Саемот на книгата.

Промоција на детска литература
Средба со писателката Билјана С. Црвенковска

Место: Саем на книгата, штанд на Арс Ламина публикации

Време:
– петок, 8 мај, од 16.00 часот
– сабота, 9 мај, од 13.00 часот

Писателката Црвенковска ќе има средба со најмладите читатели и ќе потпишува книги. Ве очекуваме!

cee9e26b-b773-44a2-9eca-40416c37c1cd

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПродадена – Патриша МекКормик
Следна објаваВе носиме на Сокотра, вонземјанската убавина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ