Романот кој е сведоштво за скршени животи, романот што го бележи патот кој човек го минува од кал до ветениот подем, и претставува крпа со која се брише лажниот сјај на богатството и  ги покажуваат нештата онакви какви што навистина се, утре во 19:00 часот официјално ќе биде промовиран на Булеварот на книгите.

Сите нешта имаат своја цена. Колку чини еден дом?

Зачекорете по Булеварот на книгите и дознајте колку гревови бездомникот со златен часовник е подготвен да плати?

Четврток, 23 април 2015, во 19:00 часот, во Клуб Матица (бул. Климент Охридски).

„Бездомникот со златен часовник“ ве повикува да му го подарите домот што толку долго го бара и посакува.

ФБ настан за утрешната средба со писателката Верче Карафилоска: https://www.facebook.com/events/1593798340876094/

Pokana_Bezdomnikot s zlaten casovnik

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВесел и колоритен стан
Следна објаваНајголемите мачки во светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ