0

Adam и Shawn-Marie Ravazzano се фотографско дуо кое создава уметнички и помалку необични, но несекојдневно убави свадбени портрети. Брачниот пар е по потекло од Австралија, но родната земја ја напуштиле за да се преселат на Хаваи, каде и го отвориле нивното фотографско студио. Носи симболичен назив ,,Love and Water’’ (,,Љубов и вода’’), а специјалност им се подводните свадбени фотографии на кои се прикажани романтични брачни двојки. Младоженецот и невестата се наоѓаат нурнати под вода, често облечени и во своите свадбени одела, а креативниот тандем ја овековечува нивната љубов преку сонливи, мистични и прекрасни портрети. Погледнете ги фотографиите и уживајте.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМладешки стан со добар план
Следна објаваКако повеќе ви се допаѓа Blake Lively: Во црвениот или во црниот фустан?
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ