0

Иако на многумина белата боја им делува студено во ентериерот, сепак преку комбинација со други тонови може да се добие исклучително топол и пријатен амбиент во домот. Пастелните и неутралните беж нијанси се совршени за таа намена, бидејќи во тандем со белата создаваат романтична атмосфера, а истовремено прават просторот да зрачи со елеганција. Ве водиме во еден токму таков дом, со вкупна површина од 63 метри квадратни и стилски дизајн кој восхитува со добриот вкус и софистицираноста. Белата боја ја сочинува основата во ентериерот, но облагородена со декоративните финеси, како што се циглениот ѕид, романтичните украси и впечатливите акцентни детали. Со споменатата комбинација на бои, создаден е убав и елегантен амбиент кој е совршена инспирација за пролетно преуредување и на вашиот дом. Воздушесто и заводливо – прошетајте низ катчињата на овој прекрасен стан и пронајдете ја омилената идеја!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Рибарење
Следна објаваМекларен со „570S“ во Њујорк
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ