1

Со површина од 52 метри квадратни, како и внатрешен дизајн во чист и минималистички стил, овој прекрасен ентериер е пример за убаво искомбиниранирани нијанси. Белата како позадина, декоративните елементи во светло жолта и светло сива нијанса, како и мебелот од светло дрво во целост се надополнуваат и му даваат вистински скандинавски шарм на овој неодолив простор. Станува збор за двособен стан, поделен на две речиси идентични целини, каде комфорот, лежерноста и пријатната атмосфера се клучните карактеристики и белези на ентериерот. Направен е добар распоред и организација, а планот вклучува: ходник, кујна, трпезарија, дневна соба, спална соба и тераса. Убаво уреден и креативно организиран, во овој дом ќе пронајдете многу инспиративни предлози за стилизирање на животниот амбиент. Пронајдете ја омилената идеја!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетен тренд | Бои на кармини
Следна објаваПролетна машка мода
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ