1

Од секогаш инспиративните примери на скандинавскиот внатрешен дизајн, издвојуваме еден особено привлечен и елегантен дом кој воодушевува со својот изглед. Станува збор за трособен станбен простор со површина од 97 метри квадратни, каде белата боја и препознатливите белези на нордискиот стил се во полн сјај. Примената на белата боја му дава светол и чист призвук на амбиентот, додека изборот на скапи материјали и префинети парчиња мебел внесува елеганција и софистицираност во секоја просторија. Во ентериерот се суптилно внесени и неутралните нијанси на беж и сиво, облагородувајќи го просторот со топлина, нежност и пријатно чувство, во контраст со драматичните црни акценти. Декорот комплетно ја следи префинетата нота на дизајнот, па деталите се минималистички, но ефектни и со вкус. Светлината непречено циркулира низ станот, а дневниот престој, кујната и трпезаријата комуницираат во една отворена целина, формирајќи комфорна зона за социјализација. Спалната соба и бањата се во ист тон како и остатокот од станот, луксузно придржувајќи ја и интимната зона до целата тематика. Во продолжение, погледнете како изгледа овој стилски дом и одберете ја омилената идеја и за вашиот животен простор.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

  20

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни спални соби (3.дел)
Следна објаваБаленцијага 2015
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ