Оваа недела (16.02 – 22.02) имате можност да ги погледнете седумте фаворити на публиката кои се номинирани за овогодинешните оскари.

Ваше е само да изберете слободен ден, добар филм и да тркнете до Cineplexx.

Минатите денови беа прикажани:

Фокскечер“;

Судија“ и

Снајперист“.

На 19.02 можете да го погледнете „Исчезната“.

На 20.02 можете да го погледнете „Ритамот на лудилото“.

На 21.02 можете да го погледнете „Игра на имитирање“.

На 22.02 можете да го погледнете „Човекот – птица“.

Филмовите можете да ги погледнете во 20:00 часот, во салите на Cineplexx. Билетите се по цена од 150 денари, додека „Човекот – птица“ е претпремиерно со регуларна цена.

Ви посакуваме убаво да си поминете и остро да ги оцените филмовите, дали заслужуваат оскар оваа година или не.

Divian Arts е медиумски покровител на Cineplexx Skopje.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМали и убави станови (6.дел)
Следна објаваФотографија | Најмалото родео во светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ