Еден од трендовите за 2015 е носталгично враќање во 70-тите. Хипи мотивите одлично се совпаѓаат со помодерен пристап.

Романтичниот боемски стил за 2015 година е со ултра романтична аура. Линиите на фустаните се “must have”!

Spring 2015 fashion trends

Висока мода со луксузен тексас

За љубителите на тексасот, оваа година голем хит е новиот тексас, со разни доработки на самиот материјал. Линиите се движат од женствени до комфорни.

Андрогени одела
Никогаш до сега, машките кроеви не се појавиле со толку прекрасно, софистицирано влијание и баланс на женската силуета.
 Асиметрични кроеви
Секси кроевите провејуваат во сите тенденции за 2015 година. Асиметричните линии ја потенцираат заводливоста на силуетата.
Реси
Ресите на фустаните и  здолништата се и оваа година еден од главните трендови. Истакнувајќи го богатсвото на материјалите, тие се тука и да им додадат уште една женственост и сексапил на дамите.
Коцки
Ситните коцки во нежни пастелни бои се апсолутен хит за летна ноншаланција во 2015 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаш предлог филм | La Cara Oculta
Следна објаваЗа вербата | Папокот на светот
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР