1

Во низата чисто бели, скромни и минималистички скандинавски ентериери, ова весело уредено поткровје е вистинско освежување. Сопствениците на станот сакале во него да се чувствуваат опуштено и пријатно, па се одлучиле да го декорираат со омилените предмети во јаки бои. Најубав детал се колоритните тапети со цветен дезен, кои се и најзаслужни за ведрата атмосфера. Иако е со релативно скромна површина од 51 метри квадратни, поткровјето изгледа пространо и комфорно, а конципирано е како двособен стан со поврзана зона за социјализација. Кујната, трпезаријата и дневниот престој се интегрирани во една целина со отворен распоред, додека спалната соба и бањата се засебно издвоени простори. Деталите се малку по број, но мошне впечатливи и ефектни, давајќи и интересна и игрива нота на секоја просторија. Ентериер кој освојува на прв поглед – погледнете зошто!

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 18

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛего мебел за деца
Следна објаваЧаши за чај кои oдразуваат шари од чиниите на кои се поставени
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ