000

Златната и белата боја се совршена комбинација за свечени пригоди, па ни престојните зимски прослави не се исклучок. Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, стилизирањето на домот во бело и златно ќе му даде префинета и аристократска нота на животниот простор, облагородувајќи го со раскошна славеничка атмосфера. Белата е синоним за чистина и неодоливо потсетува на снегот, а златото изгледа софистицирано и гламурозно, дозволувајќи и на белата боја комплетно да се истакне во амбиентот. Украсите и декорациите во златна, бела, или, пак, боја на слоновата коска ќе направат новогодишната елка да изгледа отмено, белите чинии со позлатени рабови се одличен избор за свечена вечера со гости, додека белите и златните чорапи и венци ќе и дадат елегантен призвук на празничната атмосфера во ентериерот. Декорирајте го вашиот дом за празниците со позлатени свеќници и бели свеќи, златни и бели украси и гранчиња, создавајќи своја божиќна бајка. Во продолжение, ви претставуваме 44 префинети новогодишни украси и идеи за таа намена. Погледнете ги фотографиите и одберете ја омилената инспирација за празнична тема и во вашето катче за живеење.

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Шешир
Следна објаваSLAMDOWN | Една поинаква поезија
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ