Во месецот на модата, по Њујорк, Лондон е центарот каде се презентираат најновите колекции за следната пролет/лето. На гостите, моделите и случајните минувачи, фотографите ги „ловат“ последните модни трендови низ улиците. Погледнете и инспирирајте се!

1

2

3

4

6

10

8

9

11

12

13

14

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHavana Bikes | Културата на возење велосипед
Следна објаваПоп- културни Penguin корици
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР