Мора да признаеме дека шминките, парфемите, пресата за коса, фигарото и што уште не, знаат да зафаќаат голем простор и често сето тоа прави непотребен неред. За да не ни биде сè само ставено во несесер или во фиока, ви претставуваме неколку необични идеи како сето тоа да изгледа убаво, а воедно да биде и на дофат.

2

Наредете ги парфемите на чинија за торта.

11

Четките за шминка ставете ги во футрола од очила за сонце за да не ги изгубите кога одите на пат.

10

Одделете ги производите еден од друг со пластично фиокче за во кујна.

6

Помалите шминки, како сенки и руменила, наредете ги во проѕирна фолија за накит.

4

Четките за шминка ставете ги во вазна со зрна кафе за да бидат одделени една од друга.

7

Пластичните кутии од храна или сладолед искористете ги за да ги одвоите памукот и шамивчињата за шминка во самата фиока.

8

Лаковите чувајте ги во кутија за колачи за полесно да ги наоѓате боите што ви требаат.

5

Пресата за коса и фигарото чувајте ги во интересна кутија за документи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAgent Provocateur | Провокативни 70ти
Следна објаваНаправи сам | Рамка за спомени
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ