01

По брачниот неуспех и мноштвото предизвици на приватен план, американската писателка Холи Петерсон одлучила целосно да го промени својот начин на живот. Летото го минала пишувајќи роман за љубовта и причините поради кои врските прекинуваат, но истовремено успеала да ја открие страста кон океанот и сурфањето. Во солената вода препознала исцелувачки еликсир, а во утринското скротување на брановите – секојдневен повод за насмевка на лицето. Така, летниот дом на плажа во Хамптон одеднаш се претворил во долго посакуваното место за уживање во слободата, каде времето го ,,троши’’ исклучиво на нештата што ги љуби. За таа намена, и ентериерот претрпел радикални промени, па од стара и по малку монотона куќа на океанскиот брег, нејзиниот втор дом денес е блескаво катче кое зрачи со позитивна енергија и живост. Секоја соба е инспирација сама по себе: стилски уредена по вкус на писателката, откривајќи преубави летни идеи во ново и свежо руво. Доминираат светлите, енергични и весели бои на летото, а особено внимание е посветено на деталите, како и на задржување на морскиот дух во секој простор. Прекрасен проект!

02

03

04

05

06

07

08

09

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Мостот на воздишките
Следна објаваОткажувањето не секогаш означува пораз
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ