Релативно ново име пред сè на британската, а и на светската сцена, Jessie Ware воодушевува со гласовните способности и комбинацијата на музика, текст и аранжман. Иако активно е присутна на сцената од 2009, светот ја дозна со хитовите “Wildest Moments”, “Running”, “Night Light” и “If You’re Never Gonna Move” од албумот “Devotion”. Неодамна одржа концерт во Загреб, а деновиве, на радост на нејзините фанови, го објави новиот сингл “Tough Love”, како најава за новиот албум. Во време кога неквалитетот сè повеќе испливува на површина, убаво е да се слушне вака квалитетен и инспиративен женски изведувач. Уживајте во нашата музичка препорака.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMини поткровје по женски вкус
Следна објаваВинтиџ романтика во 58м2
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ