a1

Полската дизајнерка Sabina Królikowska од Inside Home Design, заслужна е за дизајнот на овој урбан стан во поткровје – место во кое живее и работи млад пар професионалци – графички дизајнери. Просторот е полн со светлина и многу модерно уреден, што било императив за креативната двојка. Архитектката внимателно ги избрала деталите и мебелот со кои ќе ја нагласи индивидуалноста на станарите. Успешно ги споила работниот и животниот амбиент во една целина, оставајќи им доволно простор на станарите и самите да бидат креативни. Бидејќи во ентериерот речиси и да нема преградни ѕидови, просториите се издвоени на различни нивоа. Просторот за складирање внимателно е затскриен, за ентериерот да не биде пренатрупан со мебел. Декорациите во целиот стан се базираат на графичките детали, рефлектирајќи ја професијата на сопствениците, која воедно е и нивна голема страст. Двајцата го обожуваат дизајнот, и сакале да бидат опкружени со класици од дизајнерската уметност, но и делата на млади дизајнери. Посебен шарм на овој стан во поткровје му даваат дрвените греди, како совршен контраст на модерниот ентериер. Погледнете како изгледа нивното симпатично катче!

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролет во сензуални бои
Следна објаваРаскош – Ана Годберсен
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ