Дванаесетте апостоли – камена формација (Австралија)

Недалеку од крајбрежјето на јужна Викторија, се наоѓа спектакуларна група на морски карпи од варовник. Изворно биле познати под името "Дивата свиња и прасињата",...

Враќање во иднината | Irina Werning (дел 1)

Irina Werning - фотограф, родена во Буенос Аирес, започна интересен проект наречен "Враќање во иднината", во кој таа зема нечија стара фотографија и ја...

Основните елементи на дизајнот

Ерика Горочов, дизајнерка од Њујорк го изработила ова извонредно анимирано клипче каде многу концизно и визуелно привлечно се објаснуваат основните елементи на дизајнот, од...

Колекција | Ева Арнолд

Ева Арнолд, американска култна фотографка, позната како последна која ја "фатила" Мерилин Монро на својот апарат за време на снимањето на нејзиниот последен филм...

Инспирација на улица

Францускиот блог "OaKoAk" има збирка примероци од многу интересна и несекојдневна улична уметност. Divianarts реши со вас да сподели 15 уникатни улучни дела од...

Машки чанти

Машката чанта во последно време е навистина важен и корисен моден додаток без разлика дали се работи за ранец или торба. Табуата дека торбите...

Реалистични слики | Steve Mills

Steve Mills е роден 1959 година во Бостон и е еден од маестралните уметници во областа на фотореализмот и сликање со маслени бои. Mills...

Carli Davidson | Фотограф и љубител на животни

Carli Davidson е меѓународно признат и наградуван фотограф, како и искусен тренер и одгледувач на животни. Нејзиното студио се наоѓа во Портланд, Орегон и...

Пакувањето го продава производот

Според Википедија, пакувањето е наука,уметност и технологија за приближување и заштита на производите при складирање, продажба и употреба. Како и да е, пакувањата на производите...

Ватнајокул – најголемиот глечер во Европа (Исланд)

Една од најупадливите карактеристики на мапите на Исланд е огромната бела маса која го покрива југоисточниот дел на земјата. Тоа е Ватнајокул - најголемиот...

HTC Rhyme | Желба на секоја девојка

HTC Rhyme нуди дополнителна опрема која додава елеганција и едноставност на вашето секојдневие. Слушајте ја вашата омилена музика со специјално дизајнираните слушалки. Кога батеријата на вашиот телефон ќе се...

Photoshop како козметички производ

“Оваа реклама не е вистинска, како што не се ни критериумите за убавина во општеството” - Jesse Rosten