Америка од 50тите до 90тите како инспирација во новата колекција за пролет/лето ’14 од Pull&Bear. Модели Travis Smith, Janis Ancens и Nicola Wincenc. Живописни принтови и ретро парчиња. Пронајдете го своето омилено.

20

19

18

17

16

15

14

13

12

11

10

9

8

5

4

3

2

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога пролет ќе дојде во Холандија
Следна објаваКапоти чита од „Појадок кај Тифани“
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР