Памучни “чудовишта”

Овие мали чудовишта изработени од Jennifer Strunge се направени од рециклирани, стари памучни облеки и прекривки. Препознатливи по големите очи и смешните заби се...

Фото на денот | Бебе делфин

Бебенце делфин ужива во плитките води во друштво на ветеринарот Николас. Делфинчето не е сеуште способно за да биде оставено само на себе, Николас...

Stop-motion анимација снимена со мобилен телефон

"Gulp" е краток филм креиран од  Sumo Science , покажувајќи рибар кој лови риби на своето бротче. Снимен е на Pendine плажата во Јужен Велс. Секоја рамка на оваа stop-motion анимација бил фотографиран со...

Споредба со детството

Поинаков начин да споредите два моменти од вашиот живот, сегашноста и детството. Земете некоја слика од вашето детство и на неа прилепете половина од...

Мојата баба “Супер Херој”

Пред неколку години, францускиот фотограф Саша Голдбергер реши да ја расположи својата баба Фредерика. За да успее во тоа, тој и подготви костим во...
video

Направи сам | Навиткај ја косата со помош на чорап

Еден од трендовите за коса оваа зима се несовршените кадрици. Ви покажуваме како на многу едноставен начин можете да ја навиткате вашата коса без...

Најубавата мала манекенка

Кристина Пименова од Русија има само четири години и веќе е добро позната девојка во модната индустрија. Убавината и е наследена од мајка и...

Автомобили | Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador новиот супер спортски автомобил со 700 КС моќ - моќен и елегантен како неговиот претходник. Борејќи се против силите на природата во...

Numptia | Мега јахта

Оние на пазарот за мега јахти се веќе запознаени со 70 метарската Numptia. Не постои списание за луксузни јахти на планетава што не ја...

Слатко мало кутре

Ова мало кутренце беше донесено во ветеринарната клиника. Има недостаток на витамини и храна, било оставено само на улица. Така седело неколку дена гладно, без храна....

Фото на денот | Супер херои

Маскирани миленичиња за 1-ви Април. Секој е своја приказна, но според нас најмалото ја прави фотографијата посебна.

Песочна уметност

Неверојатни дела направени од песок. Секој човек има свои идеи и фантазии, сонови какви вие не би ги сониле. Со мотив, со труд и...