Направи сам | Држач за моливи

Можеби одамна го надминавме синдромот на „прво одделение“ по повод на користење на дрвени боички или моливи, но, денешната Направи сам задача не мора да...

Направи сам | Старо-нов мебел

Старите дрвени столчиња и маси, може да добијат свеж и нов изглед за минимална сума. Потребни ви се: - стол или маса - хартиен селотејп (креп) - боја -...

Направи сам | Филџани за него и неа

Зошто да пиете од обични, кога може од персонализирани филџани за кафе и чај? Денешниот предлог во Направи сам е лесен и едноставен проект за правење...

Направи сам | Украсно венче за коса

Украсните ленти, траки и венчиња се секогаш во мода и секогаш можете да ги вметнете како накит во косата. Со овој предлог ви даваме...

Направи сам | Асиметрично здолниште

Асиметричните здолништа веќе неколку сезони се присутни на модните писти и улиците. Овој интересен тренд важи за долгите макси, како и за здолништата до...

Направи сам | Цветни панталони

Проект за кој ви треба повеќе време и внимание, но ќе добиете уникатен и модерен производ. Дезенот зависи од самите вас, може да биде...

Направи сам | Магично светлосно гратче

Пригушената светлина што ја емитуваат свеќите, придонесува за топла, интимна и магична атмосфера во секој простор. Во проектот што следува, ќе Ви покажеме како...

Направи сам | Паричник од касета

Еве еден одличен начин како  повторно да вратите од кутиите некоја од вашите стари  касети. Што ви е потребно? Стара касета Ткаенина Штрафцигер Ножици Креда Лепак Игла и конец за шиење Најпрво извадете...

Направи сам | Сад од есенско лисје

Паднатото лисје во прекрасни есенски бои го има насекаде надвор, а од нив можете да направите сад кој би бил одличен украс во вашиот...

Направи сам | Држач за ланчиња

Факт е дека секоја припаднична на понежниот пол сака да носи накит, но исто толку важно за секоја е истиот да биде добро организиран...

Направи сам | Уникатна шолја за кафе/чај

Кога се препуштате себеси на „Направи сам“подвиг, главната вокација треба да се состои од потребата да поминете евтино, практично и креативно: она што денес...

Направи сам | Кутија за маркери

Соочување: независно дали сте ученик, студент, вработени или родители - секогаш е потребна мала помош околку средување на нередот од моливи, пенкала, маркери и...

Направи сам | Вазни од шишиња и тегли

Стаклените шишиња од вино и вишокот тегли што не беа употребени за зимница, со малку труд, во само неколку чекори може да ги претворите...

Направи сам | Предмети од штипки

Дрвените штипки, освен за сушење на нашите алишта, може да имаат и креативна употреба. Ви прикажуваме неколку идеи. *Проект 1* Потребни ви се: - празна конзерва -дрвени штипки -...
video

Направи сам | Венецијанска маска

Венецијанските маски се симбол за гламур, традиција и мистерија. За да направите маска потребни ви се најпрво картон и украсна хартија, а понатаму можете...
video

Направи сам | Уникатна чинија од грамофонска плоча

Сигурно имате низ дома некоја музичка плоча која што со години фаќа прашина, па еве еден начин како од неа да направите чинија. Потребни...