Деловен стил, за деловни дами

Ако едуцирате маж, Вие едуцирате маж. Ако едуцирате жена, Вие едуцирате генерација. - Brigham Young Согласно овој цитат, сигурно претпоставувате во која насока ќе се движи овој...

Вие не сте модна илустрација!

Кога станува збор за модата, се чини дека секој наслов и секоја фотографија се важни - почнувајќи од малите девојчиња па се’ до дамите...

Бел летен фустан – моден императив

Непишано правило во однос на модата за време на летниот период е белата боја, како стилски императив и водечки акцент на секоја летна комбинација....

Летен хит | Харем панталони

Широки и долги панталони кои се заоструваат кон глуждот, со ниска половина - тоа е дефиницијата на харем-панталоните, летната верзија на панталони која е...

Едноделен момент за модерни дами

„Помалку е повеќе“ како непишано правило за на плажа или секоја друга локација каде што ќе изберете да носите костим за капење. Независно дали...

Големиот Валентино | At the Emperor’s table

Од раскошни приватни забави до процесот на дизајн во неговите уникатни колекции преку неговите омилени рецепти и поглед во неговиот богат дом - новата...

Враќање на модата | Lilah Ramzi

По разгледувањето на моментот на пресоздавање иконски моменти, модната историчарка  Lilah Ramzi ги истражува модните фотографии од минатото и сегашноста на нејзиниот блог и компаративно...

Моден тренд | Миди здолништа

Миди здолништата се одлични за различни прилики,  ја имаат перфектната должина, не зависно вашата градба и висина, но треба да бидете внимателни при одбирањето...
video

Направи сам | Летно и лесно кимоно

Најверојатно и самите сте биле во ситуација да се помислите 2 пати пред да платите висока цена за тренди парче облека, кое на денешниот...

Моден тренд | Бели фармерки

Искинати или обични, тесни или широки, белите фармерки се must have парче за оваа сезона. Лесни за лежерни, но и елегантни комбинации. Инспирирајте се.

Перфектни комбинации со цветни панталони

Цветните панталони веќе неколку сезони се голем тренд. Графички или романтични лесно се комбинираат со еднобојни парчиња, а со вистинските модни додатоци се погодни...

Со цветен комбинезон до брза модна комбинација

Комбинезоните се голем тренд веќе неколку сезони и со вистинските модни додатоци се одлични за различни прилики. Доколку се одлчлите за оние со цветните...

Машки тренд | Ленено одело

Ленот е вистинскиот материјал за високите температури. Природен е и и дозволува на вашата кожа да „дише“. Лененото одело не е само голем тренд...

Dolce & Gabbanа | Модели на хелиум

Забавно бекстејџ видео со прекрасните модели, дел од ревијата за најновата колекција пролет/лето '15 на Dolce & Gabbanа. Разголени и преслатки, со помош на...

Моден тренд | Потпетици на врзување

Еден од најголемите трендови ова лето за сите љубителки на високите потпетици се оние на врзување. Лесни за комбинирање со омилените скинати фармерки, летниот...

Dior | Fusion патики

Луксузни патики за активните жени во постојано движење од Dior, наречени Fusion. Изработени се од специјални гумени ѓонови, украсени со монистра и достапни во...