Мистичен амбиент | Old library, St. John’s College

Следнава фото-галерија или ќе Ве натера да се вратите во универзитетските клупи или во крајна линија, ќе Ве натера да го мразите Вашиот универзитет:...

Книги на рамо | Book-totes

Убава торба со уште поубави книги секогаш ќе ги радува читателите - изборот секогаш ќе варира според нивните вкусови, додека форматот и материјалот секогаш...

Фото на денот | Единствениот кој слуша

Фотографија од анонимен автор која што го носи насловот “The only listener” која што денес го заробува вниманието на DA: се работи за слатка...

Da Villa книжарница

Ремек дело од областа на архитектурата и литературата со потпис на дизајнерот Isay Weinfeld од Сао Паоло, Бразил - внатрешно поставена на три нивоа...
video

Девојката која мразеше книги | Jo Meuris

Уште во 2006 година, на интернет осамна еден краток анимиран филм со потпис на Jo Meuris, кој денес ни го зграби вниманието: понесени од...

Минималистички Потер | Jessica Martinez

Се чини дека серијалот Хари Потер добива нова магична димензија: различен дизајнерски израз кој пред некој ден осамна на светските дизајн-сајтови, благодарение на магично...

7 х По: Хорор приказни

Иако неговото творештво е многу повеќе од приказни наменети за Ноќта на вештерките, на неговите обожаватели или критичари тешко им паѓа негацијата дека неговите...

Бет-полица | Fahmi Sani

Како вистински читател, полиците за книги треба да Ви се подеднакво атрактивни како и самите книги. Иако често се одлучуваме за јасни и едноставни...

Фото на денот | Бајки од есента

Фотографска визија на корисникот  Vitaly & Julia Zaporozhenko со наслов „Бајки од есента“ е можеби најмагичната книжевна фотографија воопшто направена во есенска атмосфера. Пред да...

Книгите и Вашето здравје

Љубителите на позата „заглавени во книга“ знаат дека ниту едно чувство на задоволство не се споредува со уживањето во добра книга. Страница по страница,...

Недостаток од читање | Daryl Fitzgerald

„Недостатокот на придобивките од читањето ми послужи како инспирација од нашата колективна перцепција на тешката, класична литература, истовремено евоцирајќи носталгија за времето кога библиотеките...

Хартиена магија | Brittney Lee

Дизајнерката Brittney Lee која работи како визуелен програмер за Disney, создава хартиена уметност од книжевните сцени кои премногу често служат како инспирација за Walt...