Ако патувате деновиве во Британија, погледнете ги хотелите со најдобро сместување!

Британците навистина нудат голем број на преубави хотели кои чекаат да ве угостат и ви го направат престојот идеален. The Ritz London Дефиниција за спектакуларно место,...

Магијата на подводниот свет – Subsix,Maldives

Подводниот ноќен клуб "Subsix" кој е лоциран во одмаралиштето (Per Aquum Niyama) на Малдивите беше отворен во 2012 година и тежнее да го извлече...

Креативни теглички, вазни и саксии, внесуваат забава и топлина во секој...

Растенијата му даваат живот на секој простор и го прават подобро место за живеење. Креативните, оригинални вазни, теглички, саксии и разни форми со цвеќиња,...

Божиќни традиции ширум светот [прв дел]

Со надеж дека ќе го разгориме Вашиот празничен дух, а со уште поголема надеж дека ќе придонесеме во неговата креација кај Вас, ви ги...

Зимски десерт | Мини куглофи со ореви и цимет

Нема некој кој не ги сака зимските зачини. Колку е убаво кога домот ќе замириса на ванила, цимет или морско оревче - веднаш нѐ...

Се во едно – маса, кауч и кревет!

Познато е дека жителите во Јапонија имаат многу мал станбен простор за живеење, како и многу мала или никаква изолација, така да кататсу каучот,...

Неделен хороскоп од 14.12. – 20.12.2015 година

ОВЕН Работа - Во почетокот на оваа недела, бидете внимателни во јавните настапи, бидејќи сте под силен стрес. Вие сакате да доминирате и да го...

Малечки светови од картон, дрво и памук

Vera Van Wolferen е уметник и дизајнер која живее и работи во Хаг, Холандија. Таа е автор на еден мошне необичен серијал на имагинарни приказни...

Низ окото на Дивиан Артс: Ги пробавме Pray oчилата со дрвени...

На Design week Skopje 2015. кој заврши пред една недела, големо внимание и интерес предизвикаа новите Pray oчила за сонце со дрвени рамки. Интерeсот на посетителите...

Неделен хороскоп од: 07.12.2015. – 13.12.2015 година

ОВЕН Работа - Почетокот на месец декември, ќе биде мошне поволен на деловно поле за вас. Потрудете се важните работи да ги завршите што побрзо...

La Vie en Rose, живот во розово!

Синоним за љубовта секако е цвеќето, а посебно розите кои се подаруваат во знак на искажување на љубов, восхит, благодарност па дури и извинување...
video

Видео: Часовник кој ви наоѓа време за креативност

Дали и вие секојдневно се борите да најдете време и за работата и за креативното хоби и никако не ви успева? Одењето на работа...

Модерните проблеми на дизајнерите

Секоја професија си има и добри и лоши страни, но веруваме ќе се согласите дека проблемите со кои се соочуваат оние кои се занимаваат...

“Luma” го претвора секој smartphone во ноќна светилка!

„Luma“ е мал абажур, што било кој smartphone ќе го претвори во забавна и модерна ноќна светилка. Овој додаток лесно споете го со својот мобилен и...

Неделен хороскоп од 30.11. – 06.12.2015 година

OВЕН Љубов - Можно е да ви недостасува предизвик во приватниот живот. Атракациите кои вие ги посакувате, не се случуваат сега, па не создавајте вештачки...

„Нашата снежна венчавка“ – преку очите на една хаска

Свадбите секогаш биле доживување. Нешто што се прави еднаш во животот и се памети засекогаш. Вработуваме професионалци, сакаме се да биде совршено. Сето тоа...