Постојано движење | Alex Bykov

Украински архитект чие реновирање на станот на една креативна двојка во Киев предизвика внимание поради функционалната внатрешност со корисна комбинација на еколошки современ и...

Топол дом со празнична атмосфера

Празниците се секогаш добар потсетник дека топлата атмосфера во домот, споделувањето љубов и пријатните мигови поминати во кругот на семејството се најубавите нешта кои...

Шармантен стан со пријатни бои

Природни и неутрални бои, во комбинација со дрвени допири, кафена кожа и текстил, се спојот кој освојува во овој шармантно уреден стан. Сместен е...

Супер-библиотека | Monterrey, Mexico

Без да жалиме по изминатото детство и да критикуваме за низата можности кои денешните деца ги земаат здраво за готово, само ќе потврдиме дека...

Mини поткровје со топол ентериер

Со топлaта атмосфера која дочекува во просторот, и прекрасно спакуваниот ентериер во малата квадратура, овој инспиративно уреден стан може да се вброи во ретко...

Мала семејна куќичка

Убавите нешта доаѓаат во мали пакувања, па така и оваа симпатична и паметно осмислена куќичка спакувана е во само 50 метри квадратни. Дизајнерката Jessica...

Дуплекс со извонреден ентериер

Доколку сте љубители на станбените катчиња на две нивоа, подгответе се да бидете воодушевени. Овој инвентивно уреден дуплекс не само што може да се...

Весела викендичка за убави мигови

Многу љубов, оптимизам и ведрина спакувани се во малата, но кокетна викендичка, која освојува на прв поглед со убавиот ентериер исполнет со бои, шарени...

Рустична куќа со топол амбиент

Рачно изработени плочки, дрвени греди, теракотни подови, ѕидови од камен...Секое катче во оваа новоизградена куќа, сместена во идиличниот крај Cantabria, восхитува со традиционалниот топол...

Креативен дом со преубави детали

Каде и да го свртите погледот во овој прекрасен стан, нова убава идеја и инспирација ви го одвлекува вниманието. Ентериер кој наликува на спој...

Божествена куќа во природа

Хармонијата на природата и топло уредениот ентериер се спојот кој како ретко каде восхитува во овој идиличен дом. Куќата е сместена во прекрасно планинско...

Мини стан со романтичен ентериер

За сите љубители на суптилно уредените катчиња, еден прекрасен мини стан кој освојува со деликатната романтична визија во ентериерот. Станот е со површина од...

Стан во поткровје [85 м2]

Становите сместени на поткровје се секогаш интересни и инспиративни, како поради уникатната атмосфера која ја креираат, така и поради убавите начини на кои може...

Шармантен стан со убав распоред

Станбено катче кое шармира со маркантните детали од минатото, совршено вклопени со новата, модерна визија за домот. Станoт кој овојпат ви го претставуваме е...

Креативно решение за мал простор

Спална соба, трпезарија, кујна, купатило, ормар, па дури и ходник и скалила, заедно со значителен простор слободен за дневен престој, спакувани се во микро...

Прекрасен ентериер спакуван во 46 м2

Со површината од 46 метри квадратни, ова станбено катче е некаде на границата помеѓу мал и удобен стан. Сепак, иако со скромна квадратура која...