Новата кампања на Louis Vuitton не носи на интересно патување каде привлечноста кон непознатото и возбудата од истражување го доловуваат духот на патувањето на следните генерации.  Снимена во Јужна Африка од Peter Lindbergh, стилист Carine Roitfeld и модели Karen Elson и Edie Campbell.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите театри во светот
Следна објаваНеверојатните гласовни актери
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР