71ото доделување на наградата Златен Глобус се оддржа вчера, каде многу телевизиски и филмски ѕвезди во прекрасни комбинации и накит од најпознатите модни куќи прошетаа по црвениот килим. Убави дизајни, префинети материјали, нежни изгледи и фризури и скапоцен накит. Ние направивме селекција од нашите најомилени изгледи. Кој е вашиот фаворит?

Lupita Nyong'o

Sarah Hyland

Zooey Deschanel

Kevin Spacey

Amber Heard

George Kotsiopoulos

Jesse Tyler Ferguson

Margot Robbie

Shaun Robinson

Maria Menounos

Nancy O'Dell

Lauren Parsekian, Aaron Paul

Amy Poehler

 

Robin Dearden, Bryan Cranston

Cate Blanchett

Channing Tatum, Jenna Dewan

Chris Pine

Edie Falco

Emilia Clarke

Emma Roberts

Heidi Klum

 

Olivia Wilde

 

Reese Witherspoon

Sofia Vergara

Taylor Schilling

Taylor Swift

Uma Thurman

Zoe Saldana

Michelle Dockery

Caitlin FitzGerald

Louise Roe

Thea Andrews

Kristen Connolly

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИздавачите денес | Numa Bookface
Следна објаваУличниот уметник во Вас | Walls Notebook
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР