Кампањата за новата колекција на Vivienne Westwood за есен/зима ’13/’14 фотографирана во Kew градините близу Лондон. Фотограф Jack Pierson, а како модел во кампањата се појавува и самата дизајнерка.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКорална инспирација за домот
Следна објаваGandhi Bookstores | Пронајдете ја Вашата книга!
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР