Пенелоп и Моника Круз ја дизајнираа колекцијата L’Agent за брендот за луксузна долна облека Agent Provocateur. Во улога на режисер на видео кампањата се јавува самата Пенелоп, а глумат преубавата Irina Shayk, Моника и сопругот на Пенелоп, Javier Bardem.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМедитерански раскош | Capri Tiberio Palace
Следна објаваПринцези на слатките задоволства | Will Coton
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР