Росица Мршиќ е македонски меѓународно реномиран моден дизајнер. Нејзиното име стои зад современи, софистицирани и раскошни модни креации кои носат доза на женственост и елеганција и претставуваат визија за новите модни трендови. Колекциите на Росица се составени од удобни и модерни парчиња облека кои се лесно препознатливи по уникатниот стил на македонската дизајнерка.

11

Во текот на последните години, Росица се формира како иновативен и автентичен дизајнер, потврда за нејзината работа претставува и титулата Победник 2013 за Русија и Европа, еден од деветтe светски региони на натпреварот International Bulgarian Fashion Award EIRENE 2013. Во моментот Росица Мршиќ се натпреварува за светски победник на овој натпревар.

12

Да докажеме дека и Македонија има свои победници, гласајте за Росица Мршиќ и Република Македонија да бидат #1 во светот! Со својот глас Вие гласате за повеќе мода, повеќе иновативни ревии, нови модни тенденции, убавина, мир и просперитет.

Поддржете ја Росица Мршиќ и Република Македонија. Гласањето трае до 16.07.2013 до 13:00 часот.

https://www.facebook.com/BulgarianFashionAwards/posts/538525452880101

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЉубовта и Разделбата
Следна објаваПриказната за Нарцис, од Коелјо
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР