Во зората на новата година, застануваме очи во очи со можеби најубавиот начин да се честита истата – со акцент на најмилите, децата и миленичињата. Со неверојатна комбинација на мода и илустрација, дизајнерката Ирина Тошева порачува: „бидете најсреќни, позитивни и свои долж целата година… сакајте се и трудете се секогаш да го извлечете уникатното од себеси на површина“, како што тоа го постигнува со ова несекојдневно парче уметност од кое зрачи љубов и празнична атмосфера.

облеки: Ирина Тошева
фото: Фросина Илиевска
илустрација: Марјан Димиќ
модели: Јована и Боно
шминка: Виктор Мирчевски
фризура: Studio Allure

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРетро тапети од скандинавски дизајнери
Следна објаваФото на денот | Ѕвезди
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР