За заштитно лице на Vero Moda за колекцијата есен/зима 2012/2013 е одбрана британската модна икона Alexa Chung која со својата природност и спонтаност одлично ја презентира едноставноста, елеганцијата, класичноста и добро дефинираниот стил инспириран од 60тите, кој е всушност главната инспирација за оваа колекција. Погледнете ја видео кампањата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се пронајде модерен г-дин Дарси?
Следна објаваПерница со качулка
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР