Заживувањето на модата од 90-тите и естетиката Y2K, која продолжува да ги диктира трендовите, придонесе за нивната популарност.

Додавајќи современ пресврт на носталгичниот стил, baggy фармерки стануваат уште пошироки во споредба со минатото. Кроевите се пошироки, половината се спушта пониско, а рабовите се влечат по подот.

Познатите девојки, вклучувајќи ги Бела Хадид и Хејли Бибер, исто така ги прифатија широките фармерки како свои омилени. Консензусот е јасен: широките фармерки се задолжително летно парче, кое неизбежно ќе се носи и во следните сезони.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМини-фустани: стилски интерпретации за ова лето
Следна објаваСо години наназад ова е најпопуларниот фустан
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ