Во пресрет на најтоплиот период од годината, се навраќаме бикините како на облека што ја симболизира убавината на одморот и лежерното време.

Ова лето очите на модата се вперени во парчето облека кое најмногу асоцира на одмор и уживање. Дводелниот костим за капење или бикини е клучното парче на сезоната и изобилува со стилски варијации кои ќе ги задоволат желбите на секоја вљубеничка во модата.

бикини Pucci

бикини Lindex

бикини Oysho

Diesel креираше асиметрично бикини со интензивна црвена боја, додека Pucci беше инспириран од ретро естетиката.

Calzedonia бикините се направени со апликации кои се поврзани со цветни ливчиња.

Скандинавскиот бренд Ganni направи бикини од сензуален леопард дезен.

бикини Ganni

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолку вода треба да пиете за време на екстремно високите температури?
Следна објаваСовети за спас од неподносливите жештини во градот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ