Hermes Empire

Летото е резервирано за носење апостолки. Но, првата асоцијација на апостолки се гумените како Havaianas или Ipanema апостолките. Овие апостолки се резервирани за на плажа, но ова лето се хит кожни флип-апостолки кои се посоодветни за излегување на вечера или долги летни прошетки покрај море.

Кожните апостолки веќе беа популарни минатата година, а веројатно најпопуларниот модел беа апостолките The Row. Но, ова лето, апсолутно сите девојки, како инфлуенсерката Тамара Калиниќ, носат апостолки на Hermes Empire.

По години и години од владеењето на апостолките Hermes Oran, апостолките Hermes Chypre го зазедоа првото место на табелата за популарност, а овие денови кожните апостолки Hermes Empire стануваат сè попопуларни.

Имено, станува збор за кожени флип-апостолки украсени со метална тока, иста како што можете да најдете на иконскиот модел на чантата Kelly од брендот Hermes.

Можете да најдете флип-апостолки Hermes Empire во различни бои, а можете да ги носите со апсолутно се, од сатенски фустани до тексас бермуди и шорцеви.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве зошто пливањето во море е исклучително добро за вашето здравје
Следна објаваКои производи за шминка мора да ги имате во вашата чанта ова лето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ