Естетиката на малата сирена, таканаречената mermaidcore, во голема мера доминира во летните трендови. Морските бисери, школките и силуетата на рибната опашка се составен дел на секој изглед на сирена, кој апсолутно го вклучи и сегментот на убавина. Така, во овој стил, ќе видиме фризури со влажен изглед, плетенки и украси од седеф-бисер во косата.

Сега, на ред се ноктите. Клучот на (mermaid) сирена тренд е завршниот слој. Замислете: металик-сребрени бои кои интерпретираат треперливи перки и водени тонови на морска пена, тиркизна и азурна боја. Исто така, тука се и седефести нијанси на бисер, школки, хромирани со висок сјај и глазирани нокти, кои остануваат популарни и ова лето.

За максималистички изглед, ноктите можете да ги украсите со мини школки, ѕвезди и бранови – што можеби не звучи толку шик, но во остатокот од текстот го докажуваме спротивното со брилијантен маникир. Продолжете да скролате за mermaid nailинспирација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНема да верувате но Crocs ќе бидат врвниот хит ова лето
Следна објаваКако најдоброто да го одгледате своето дете според советите на Марија Монтесори
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ