Модата е важна работа, го прави вашиот живот покреативен.

Дали изгледате младо, модерно а не старомодно кога носите плетени џемпери? Верувам дека ова сигурно се прашуваат многу жени.

Сезоната на пролет е и сезона на трикотажа. Наутро и навечер е постудено, а во џемперите изгледате извонредно меко и секогаш посебно привлечно.

Пролетта е тука …

Комбинацијата на плетени џемпери и плисирани здолништа е исто така вообичаен изглед. Но можеби поинтересно се комбинациите на кардиганите со пантолони и здолништа во силни контрасни бои.

Ние ви нудиме инспирација, а изборот е ваш …

Ви поскауваме убава и пријатна пролет 2023 година!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДенот на пролетта и Деновите на екологијата – групна изложба во Галерија ‘КО-РА’
Следна објаваПролетен хит: макси тексас здолништа (како се носат)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ