Кои патики ќе се носат оваа година?

Патиките се обувки кои повеќе не се резервирани само за спорт и теретана. Ги носиме секој ден и ги комбинираме буквално со се бидејќи моментално се најтренди обувки.
Покрај тоа што одлично се комбинираат со спортски панталони, тие исто така добро изгледаат и со деловен костум кој дава кул вибрација.

За вас истражувавме кои модели на патики ги носат најмодерните девојки како Хејли Бибер и Бела Хадид, односно кои патики моментално се најпопуларни, а насекаде ќе ги гледаме во 2023 година.

 New Balance 550

Nike Low 77

Adidas Samba

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИКС станува носител на нова УНЕСКО Катедра
Следна објава“Севда”- Концерт во Македонската Филхармонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ