Оваа боја ќе биде хит во 2023 година

Новата година значи нови почетоци и позитивни промени и напредок. Токму така, таа носи нови трендови и во модниот свет. На почетокот на секоја нова година дознаваме што ќе носиме во наредната година.

Минатата година или 2022 година беше резервирана за светло розовата боја која ја прослави модниот бренд Valentino. Но, во наредните години можете да заборавите на розовата боја бидејќи друга боја ќе биде апсолутен хит.

Имено, во 2023 година ќе ја обожуваме париско сината или Денвер сината нјанса. Ќе ја гледаме секаде и на се. Од фустани и панталони до чанти и чевли.

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 НАЈПОПУЛАРНИ БОИ ЗА 2023: Доминираа на модните писти од Викторија Бекам до Александар Меквин
Следна објаваКлучни стилски модни додатоци во 2023 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ