Неколку совети како да го подобрите сопствениот стил и облекување …
Модните трендови се нешто што е многу лесно да се следат, но стилот или го имате или го немате. Едноставно, не е доволно да ги нафрлите на себе сите актуелни трендови за да изгледате добро.
Подолу ви откриваме совети кои ќе ви помогнат да се облекувате подобро и да изгледате одлично во 2023 година.
Примарно е важно да се идентификувате со еден стил, односно да изберете стил и која естетика сакате да ги следите.

Она што дефинитивно ќе ви помогне подобро да се облекувате е капсула колекција која ги содржи основни парчиња кои многу лесно се комбинираат. Добри фармерки, бела кошула, црн капут, квалитетен костум и други основни парчиња едноставно се задолжителни.

Немојте безумно да ги следите сите модни трендови. Изберете и носете ги оние кои вам ви одговараат и на вашиот стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛентите за коса се врвниот тренд за 2023 година
Следна објаваЧОВЕЧКА АНТОЛОГИЈА – СОВЕТИ НА СЕДУМИТЕ ГРЧКИ МУДРЦИ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ