Облеката без додатоци едноставно не е комплетна.  Модните додатоци се она што ја прави облеката посебна и убава.]

Со оглед на тоа што стилот од 2000-тите се врати во мода, не е чудно што се носат аксесоарите токму како што се носеа на почетокот на 21 век.

Затоа, не е чудно што лентите за коса се во тренд, бидејќи токму такви ленти се носеа во 2000-тите.

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Крај Вардарот сесии“ во Аудиокултура со Марија Каева Трио
Следна објаваМодна школа: еве како подобро да се облекувате во 2023 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ